Uitslagen

Op deze pagina is meer informatie te vinden over uitslagen van diverse wedstrijden en kampioenschappen.

Uitslagen

Hieronder vindt u een overzicht van uitslagen en ranglijsten van de verschillende kampioenschappen.

Wij hopen op uw medewerking te kunnen reken om deze lijst actueel te houden en te voorzien van de juiste inhoud.

Jeugd Wedstrijden

Klik op een tabblad om het open te klappen & te sluiten.

Het Brabantse Kampioenschappen Jeugdtonpraten (website)

Zijn begonnen in 2022 om de jeugdtonpraters uit Brabant de mogelijkheid te geven om Brabants kampioen te worden.

WINNAARS:

Winnaar 9 tot 11 jaar Lieve Huijers als Suzi de Skister
Winnaar 12 tot 14 jaar Jill van Dongen als Jill de Brokkenpiloot
Winnaar 15 tot 18 jaar Imke Vingerhoets als Patty Plee

Volwassen jury: Jur Schalkx als Tony Caroni uit Baarschot

Jeugd jury: Luc Fijneman als Thuur Frituur uit Raamsdonksveer

Volwassen jury: Sem van Suntenmaartensdijk als Tjeerd Tjipkema uit Raamsdonksveer

Jeugd jury: Boet Vermeulen als Boet de bottenkraker uit Den Hout

Carnavals Cup (website) is een initiatief om het fenomeen tonpraten onder de jeugd te promoten.

WINNAARS CRANENDONCK:
 

Sjoerd van Maaren

Fabian Richters

Tom Hakkenberg

De Limburgse Jeugdkampioenschappen (website) worden georganiseerd door de Limburgse Vereniging Karnavals Artiesten. Meisjes en jongens t/m 17 jaar kunnen dan met buut, dans of parodie aan het Limburgse publiek laten zien, welke talenten er op dit gebied in de Limburgse carnavalswereld zijn.

WINNAARS:

Jeugd: Sem de Wilde

Jongere: Thijs Wijnen

Jeugd: Sem de Wilde

Jongere: Dylano Driessens

Jeugd: Isa Meuwissen

Jongere: Eva Dewaide

Jeugd: Sem de Wilde

Jongere: Irene van der Kruijs

Jeugd: Eva Dewaide

Jongere: Quinn Hansen

Jeugd:

Jongere:

Jeugd:

Jongere: Quinn Hansen

Jeugd:

Jongere:

Wedstrijden en Kampioenschappen

Klik op een tabblad om het open te klappen & te sluiten.

Het Achterhoeks Buutkampioenschap is bedacht door Niels Berendsen van CV de Deurzetters uit Etten.

Het viel de vereniging op dat er veel tonpraters ingehuurd werden buiten de regio. Daar is helemaal niets mis mee, want uit de zuidelijke regionen komen vele toppers, maar er is ook veel regionaal talent. We willen juist deze tonpraters een podium geven om zich te profileren en nieuw talent om zich te profileren. Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd, onder dat motto zetten we dit gedachtegoed voort.

Winnaars

Jury Prijs: Daniel Schmits

Publieksprijs: Mathilde Geerts

Jury Prijs: Daniel Schmits

Publieksprijs: Daniel Schmitz

Jury Prijs: Daniel Schmits

Publieksprijs: Daniel Schmitz

Jury Prijs: Daniel Schmits

Publieksprijs: Daniel Schmitz

Jury Prijs: Vincent Nijhof

Publieksprijs: Lambert Jan Koops

Jury prijs: Vincent Nijhof

Publieksprijs: Vincent Nijhof

Het Brabants Kampioenschap Tonpraoten is een jaarlijks terugkerend evenement op de 2e zaterdag in januari. Aan het kampioenschap kunnen tonpraters deelnemen die in Brabant geboren of woonachtig zijn. In de finale wordt met acht personen gestreden om de titel en daaraan verbonden wisseltrofee de zilveren ton.

2024

1) Erik Mulder

2) Tom van Osch

3) Rob Bouwman

4) Hans Verbaarschot

2023

1) Hans Keeris

2) Boy Jansen

3) Dirk Kouwenberg

4) Iveke van Gerven

2022

1) Berry Knapen

2) Tom van Osch

3) Boy Jansen

4) Rien van Genugten

2020

1) Dirk Kouwenberg

2) Joep de Wildt

3) Berry Knapen

4) Andy Marcelissen

2019

1) Andy Marcelissen

2) Rien van Genugten

3) Berry Knapen

4) Frans Bevers2023

1) Hans Keeris

2) Boy Jansen

3) Dirk Kouwenberg

4) Iveke van Gerven

2018

1) Berry Knapen

2) Hans Keeris

3) Freddy vd Elzen

4) Dirk Kouwenberg

2017

1) Hans Keeris

2) Rien van Genugten

3) Boy Jansen

4) Berry Knapen

2016

1) Berry Knapen

2) Hans Keeris

3) Boy Jansen

4) Dirk Kouwenberg

2015

1) Andy Marcelissen

2) Boy Jansen

3) Berry Knapen

4) Ad Vermeulen

2014

1) Ad Vermeulen

2) Berry Knapen

3) Boy Jansen

4) Frank Schrijen

2013

1) Berry Knapen

2) Frank Schrijen

3) Freddy v.d. Elzen

4) Ivo van Rossum

2012

1) Berry Knapen

2) Kitty Goverde

3) Rob Scheepers (Sterksel)

4) Harry Hens

2011

1) Berry Knapen

2) Andy Marcelissen

3) Frans Bevers

4) Frank Schrijen

2010

1) Andy Marcelissen

2) Berry Knapen

3) Ad Vermeulen

4) Christel v/d Dungen

2009

1) Berry Knapen

2) Frans Bevers

3) Robert van Lamoen

4) Hans Eijkemans

2008

1) Berry Knapen

2) Mathie van Hoof

3) Hans Eijkemans

4) Rob Scheepers (Sterksel)

2007

1) Berry Knapen

2) Rob Scheepers (Sterksel)

3) Hans Eijkemans

4) Rob Scheepers (Helmond)

2006

10 Robert van Lamoen

2 )Rob Scheepers (Heeze)

3) Harry Sijbers

4) Hans Eijkemans

2005

1) Rob Scheepers (Heeze)

2) Harry Hens

3) Andy Marcelissen

4) Hans Eijkemans

2004

1) Andy Marcelissen

2) Gerrit v.d. Water

3) Robert v. Lamoen

4) Harry Hens

2003

1) Andy Marcelissen

2) Hans Eijkemans

3) Gerrit v.d Water

4) Maikel v.d. Berg

2002

1) H. Eijkemans

2) Henk v.d. Heijden

3) Robert v. Lamoen

4) Frank Schrijen

2001

1) Harry Hens

2) Frank Schrijen

3) Hans Eijkemans

4) Robert v. Lamoen

2000

1) Robert v. Lamoen

2) Maarten v. Brug

3) Rien Bekkers

4) Harrie Hens

1999

1) Andy Marcelissen

2) Mathie v. Hoof

3) Koen Verstappen

4) Maarten v. Brug

2024 – Jos Hersevoort

2023 – Arian Compen

2020 – Jos Hersevoort

2019 – Koop Drost

2018 – Koop Drost

2017 – Koop Drost

2016 – Koen van de Grift

2015 – Koen van de Grift

2014 – Sjaak Deenhart

2013 – Koen van de Grift

2012 – Koen van de Grift

2011 – Koen van de Grift

2010 – Koen van de Grift

2009 – Ad Vermeulen

2008 – Koen van de Grift

2007 – Koen van de Grift

2006 – Koen van de Grift

2005 – Anton Hilhorst

2004 – Cor Schel

2003 – Koen van de Grift

2002 – Cor Schel

2001 – Koen van de Grift

2000 –

1999 – Bertus Mossink

1998 – Herman Tanck

1997 – Koen van de Grift

1996 – Gerard Smit

1995 – Rob Lampe

1994 – Koen van de Grift

1993 – Gerard Smit

1992 – Bertus Mossink

1991 – Rob Lampe

1990 – Rob Lampe

1989 – Gerard Smit

1988 – Rob Lampe

1987 – Gertwien Waterkoort

1986 – Gerard Smit

1985 – Wim Theewis

1984 – Bertus Mossink

1983 – Bertus Mossink & Wim Theewis  (ex aequo)

1982 – Johan Eggenkamp

1981 – Johan Eggenkamp

1980 –

1979 – Johan Eggenkamp

1978 –

1977 – Bertus Mossink

De Stichting Klets en Zwets in Helmond organiseert in samenwerking met de Koninklijke Stadsharmonie Phileutonia vanaf 2011 een kletstoernooi, genaamd De Goeie To(o)n.

Het toernooi heeft zich ten doel gesteld om nieuwe talenten of minder ervaren kletsers de kans te geven om ervaring op te doen én om ervaren kletsers de gelegenheid te bieden om hun klets, die zich nog in de try-out fase bevindt, uit te proberen.

UITSLAGEN:
2023:

1) Frans Bevers + de Frans Brugmansprijs

2) Maikel van den Berg

3) Robert van Dijk

 

2022:

1) Robert van Dijk + de Frans Brugmansprijs

2) Frans Bevers

3) Erik Mulder

2021:

1) Arian Compen + de Frans Brugmansprijs

2) Koen Verstappen

3) Hans Keeris

2019:

1) Joep de Wildt + de Frans Brugmansprijs

2) Theo Nellen

3) Iveke van Gerven

2018:

1) Frans Bevers + de Frans Brugmansprijs

2) Helga Cornelissen

3) Ben van der Walle

2017:

1) Freddy van den Elzen + de Frans Brugmansprijs

2) Rob Bouwman

3) Peter van der Maas

2016:

1) Marco Verschuren + de Frans Brugmansprijs

2) Hans Keeris

3) Freddy van den Elzen

2015:

1e      Jorlan Manders             Toontje den Dokter;

2e      Boy Jansen:                  De Rijdende Rechter;

3e      Hans Keeris:                 De Blaosmuzikant;

Publieksprijs: Jorlan Manders: Toontje den Dokter

2014:

1e      Boy Jansen:                  Prinses Beatrix met pensioen;

2e      Wichard de Benis:         Doewane;

3e      Jorlan Manders:            Toontje;

Publieksprijs: Boy Jansen: Prinses Beatrix met pensioen

2013:

1e      Rob Scheepers:             De EHBO-er;

2e      Hans Keeris:                 Wiel de Waal;

3e      Koop Drost:                  Voor Brabant, 111 kg. Drent;

Publieksprijs: Rob Scheepers: De EHBO-er

2012:

1e      Ad Vermeulen:              de Lijsttrekker;

2e      Wichard de Benis:         Jo de La;

3e      Rien van Genugten:      Burgemeester van Lagerwal;

Publieksprijs: Ivo van Rossum: Bennie Zat

2011:

1e      Ad Vermeulen:               op zoek naar de ware Jacoba;

2e      Frans van Zeeland:        Achmed Klaas;

3e      Dirk Kouwenberg:          de Student;

Publieksprijs: Frans van Zeeland: Achmed Klaas

Een tonpraatavond waarbij gestreden wordt om De Vergulde Lampekap. Er is geen vakjury aanwezig, het publiek bepaald de winnaar.

DE VERGULDE LAMPEKAP IS
EERDER GEWONNEN DOOR:

 

2024 

2023 Joep de Wildt

2020 Boy Jansen

2019 Boy Jansen

2018 Dirk Kouwenberg

2017 Dirk Kouwenberg

2016 Andy Marcelissen

2015 Andy Marcelissen

2014 Rob Scheepers

2013 Rob Scheepers

2012 Hans Eijkemans

2011 Andy Marcelissen

2010 Frans Bevers

2009 Kitty Goverde

2008 Berry Knapen

2007 Rob Scheepers

2006 Jan Strik

2005 Jan Strik

2004 Jan Strik

2003 Hans Eijkemans

Het Grenskantbuutkampioenschap is een jaarlijks terugkerend fenomeen waarin 9 buutreedners uit de wijde omgeving strijden om de felbegeerde Diepenkikkers wisseltrofee. Ruim 500 mensen genieten ieder jaar weer van geweldige optredens en samen met muzikale optredens van Milsbeekse bodem.

WINNAARS:
2024

1. Dirk Kouwenberg

2. Iveke van Gerven

3. Peter van der Maas

Publieksprijs: Iveke van Gerven

2023

1. Hans Keeris

2. Joep de Wildt

3. Helga Cornelissen

Publieksprijs: Joep de Wildt

2020

1. Rien van Genugten

2. Ton Brekelmans

3. Koop Drost

Publieksprijs: Koop Drost

2019

1. Hans Keeris

2. Rob Scheepers (Sterksel)

3. Frans Bevers

Publieksprijs: Rob Scheepers (Sterksel)

2018

1. Dirk Kouwenberg

2. Rien van Genugten

3. Rien Bekkers

Publieksprijs: Dirk Kouwenberg

2017

1. Dirk Kouwenberg

2. Hans Keeris

3. Boy Jansen

Publieksprijs: Dirk Kouwenberg.

2016

1. Erik Mulder

2. Hans Keeris

3. Kitty Goverde

Publieksprijs: Hans Keeris

2015 Frans Bevers

2014 Frank Schrijen

2013 Dirk Kouwenberg

2012 Dirk Kouwenberg

2011 Pierre van Helden

2010 Kitty Goverde

2009 Andy Marcelissen

2008 Frank Schrijen

2007 Frank Schrijen

2006 Rob van Elst

2005 Henk van der Heijden

2004 Rob van Elst

2003 Andy Marcelissen

2002 Andy Marcelissen

2001 Pierre van Helden

2000 Andy Marcelissen

1999 Pierre van Helden

1998 Gerrie de Ruyter

1997 Wiel Peerlings

1996 Pierre van Helden

1995 Martien Geurts

1994 Gerrie de Ruyter

1993 Piet Scheffer

1992 Hannes Wouters

1991 Jos Aben

1990 Jos Aben

1989 Rob Miesen

1988 Jos Aben

1987 Rob Miesen

1986 Rob Miesen

1985 Frank Schrijen

1984 Piet Martens

1983 Gerrie de Ruyter

1982 Piet Thijssen

Het Groot Limburgs Buuttekampioenschap wordt sinds 1954 georganiseerd door de Limburgse Vereniging Karnavals Artiesten.

2024

1) John van Bilsen

2) Theo Nellen

3) Fer Naus

 

2023

1) Frank Vroomen

2) Bjorn Smits

3) Maurice Timmermans

 
2022

1) Helga Cornelissen

2) Conny Bruynaers

3) Maikel Sonnemans

 
2020

1) Theo Nellen

2) Har Daniëls

3) Frank Vroomen

 
2019

1) Bas van Neer

2) Henrie van Geneijgen

3) Helga Cornelissen

 
2018

1) Bjorn Smit

2) Peter Vaassen

3) Theo Nellen

 
2017

1. Ger Frenken

2. Jan Pijnenborg

3. Robert Walthouwer

4. Fer Naus

5. Henry van Geneijgen

6. Ton Laven

7. John van Bilsen

2017:

1) Fer Naus

2) Henry van Geneijgen

3) Ger Frenken

 
2016

1. Har Daniëls – Rechercheur de Kuit

2. Koen Verstappen – Tis toch nie te geluuve

3. Conny Opbroek – Woa blieftj den tiet?

4. Joop Bouten – De Wielrenner

5. Chrit Driessen – Chrisjaan deut met de 4-daagse meij

6. Maurice Timmermans – Vanne wap door de zwangersjap

7. Hub Schwanen – Moraalridder Hoebeat beschweert der crisis

8. Fer Naus – Wáát ’n jaor

2016:

1) Gilbert Petit uit Ulestraten

2) Eric Reck uit Meerssen

3) Har Daniëls uit Herkenbosch

2015

1. Har Daniëls – Jan mit de pet

2. Henrie van Geneijgen – Den voetbalveteraan

3. Pierre van Helden – Misdaad-verslaggever

4. Fer Naus- De Pizza Koerier

5. Hub Stassen – d’r Tiroler

6. Maurice Timmermans – Mer veur de rest, is alles good

7. Frank Vroomen – Een Passie

2015:

1) Hub Stassen uit Voerendaal

2) Frank Vroomen uit Puth

3) Henrie van Geneijgen uit Swartbroek

2014

1. Conny Bruijnaers – 100% puber

2. Math Creemers – Kerstmis in december

3. Ton Donders – Aoje Hippie

4. Henrie van Geneijgen – Vessers politiek

5. Jan Geraedts – Janus, worstelt zich door ’t laeve!

6. Sylvia Ramakers – De aw vrijtster

7. Peter Vaassen – Manager van de Aldi

2014:

1) Sylvia Ramakers uit Cadier en Keer

2) Jan Geraedts uit Beesel

3) Peter Vaassen uit Beegden

 

2024 – Andy Marcelissen

2023 – Rob Bouwman

2021 – Rob Bouwman

2020 – Joep de Wildt

2019 – Boy Jansen

2018 – Rob Bouwman

2017 – Dirk Kouwenberg

2016 – Andy Marcelissen

2015 – Andy Marcelissen

2014 – Rob Scheepers

2013 – Ad Vermeulen

2012 – Kitty Goverde

2011 – Harry Hens

2010 – Andy Marcelissen

2009 – Rob Scheepers

2008 – Ronnie Peskens

2007 – Harry Hens

2006 – Rob Scheepers

2005 – Rob Scheepers

2004 – Rien Bekkers

2003 – Andy Marcelissen

2002 – Robert van Lamoen

2001 – Robert van Lamoen

2000 – Maarten van Brug

1999 – Rien Bekkers

1998 – Koen Verstappen

1997 – Jan Strik

1996 – Piet van de Laar

1995 – Jan Strik

1994 – Frans Brugmans

1993 – Frans Brugmans

1992 – Ad Verbakel

1991 – Ad Verbakel

1990 – Tjeerd van de Kimmenade

1989 – Frans Brugmans

1988 – Tjeerd van de Kimmenade

1987 – Frans Thans

1986 – Tjeerd van de Kimmenade

1985 – Lambert v.d. Kerkhof

1984 – Mathie van Hoof

1983 – Frans Thans

1982 – Frans Thans

1981 – Lambert v.d. Kerkhof

1980 – Gerrit van de Water

1979 – Toos van Stiphout

1978 – Leo v.d. Hurk

1977 – Gerrit van de Water

1976 – Eddie Buys

1975 – Joep Iven

1974 – Leo v.d. Hurk

1973 – Eddie Buys

1972 – Eddie Buys

1971 – Eddie Buys

1970 – Eddie Buys

1969 – Noud v.d. Heijden

1968 – Leo Stienen

1967 – Bert Kuijpers

1966 – Bert Kuijpers

1965 – Gerrit van de Water

1964 – Gerrit van de Water

In uitgaanscentrum Metro te Zeilberg (Deurne) wordt jaarlijks het kletskampioenschap voor Groot-Deurne gehouden.

(vanaf 20 november 2015 is het publiek de jury en bepaalt dus de winnaar. Anders dan andere jaren gaat het kampioenschap maar over één avond)

 

 

UITSLAGEN:

 

2018

1) Mark vd Tillaar

2) Peter vd Maas

3) Rien Bekkers

 

2016

1) Rien Bekkers

2) Frans Bevers

3) Jorlan Manders

 

2015 (20 november)

1) Frans Bevers

2) Jasper van Gerwen

3) René van den Heuvel

 

2015

Peter van der Maas – Peerke de bioloog

 

2014

Rob Scheepers (Sterksel) – De bakker

 

2013

Rob Scheepers (Sterksel) – Advocaat Dick

 

2012

Jasper van Gerwen – Ut Padje

 

2011

Berry Knapen – De Jarige Job

 

2010

Robert van Lamoen – Annie oit de Hellemondse binnenstad

 

2009

Kitty Goverde – Prutske

 

2008

Kitty Goverde – Kaat Moss

 

2007

Frans Bevers – Ciske dun Luizenbol

 

2006

Rob Scheepers – De Kermisexploitant

 

2005

Rob Scheepers – De Voetbalhooligan

 

2004

Cees Coolen – Kiske d’n Dröge

 

2003

Cees Verhulst – Aauwe Willem

 

2002

Piet van de Laar – De Hondenwachter

 

2001

Rien Bekkers – De Luchtpiloot

 

2000

Hans Eijkemans – Hannes in de Lappenmand

 

1999

Lia Stoop – Toos Tas

 

1998

Maarten van Brug – Opa Ties

 

1997

Tjeerd van Kimmenade – Sinterklaas

 

1996

Berry Knapen – Pas vadder Geworre

 

1995

Berry Knapen – Bruidegom Tinus Trouwe

Enkele weken voor carnaval vindt het Leuterconcours plaats. De Leuterèrs staan garant voor een avond hartelijk gelach. Ze strijden voor de titel ‘Opperleuterèr van Kruikenstad’. De Leuterèrs worden gekozen tijdens het Vurleuteren dat enkele weken van tevoren plaatsvindt.

WINNAARS:

2024 – Christel van den Dungen
2023 – Ludo van Vliet
2022 –
2020 – Peter Ritsema
2019 – Peter Ritsema
2018 – Christel van den Dungen
2017 – Ludo van Vliet
2016 – Christel van den Dungen
2015 – Christel van den Dungen
2014 – Arthur van de Kwartel
2013 – Ludo van Vliet
2012 – Christel van den Dungen
2011 – Ludo van Vliet
2010 – Arthur van de Kwartel
2009 – Henri Hendriks
2008 – Maureen Smeets
2007 – Jan Voogt
2006 – Jan Voogt
2005 – Maureen Smeets
2004 – Maureen Smeets
2003 – Jan Voogt
2002 – Frans Verbunt
2001 – Frans Verbunt
2000 – Frans Verbunt
1999 – Cees Mallens
1998 – Cees Mallens
1997 – Sjef Robben
1996 – Sjef Robben
1995 – Frans Verbunt
1994 – Frans Verbunt
1993 – Frans Verbunt
1992 – Frans Verbunt
1991 – Frans Verbunt
1990 – Jan Haen
1989 – JACE van de Ven
1988 – Frans Verbunt
1987 – Jan Haen
1986 – Cees Coolen
1985 – Rinus van Berkel
1984 –
1983 –
1982 – Ad Vinken
1981 – Ad Vinken
1980 – Frans Verbunt
1979 – Ad Vinken
1978 – Ad Vinken
1977 – Ad Vinken
1976 – Jan van Heijst

De Maldense Buutkampioenschappen, een jaarlijks terugkerend kampioenschap. Elk jaar halen de buutreedners alles uit de kast om de eerste prijs in de wacht te slepen.

Iedere buut mag 14 minuten duren, verder let de jury op de opkomst en of de combinatie klopt tussen hetgeen de buutreedner uitbeeldt en de inhoud van de buut.

WINNAARS:

2018 Boy Jansen – Budel

2017 Erik Mulder – Maarheeze

2016 René van de heuvel – Helmond

2015 Boy Jansen – Budel

2014 Ad Vermeulen – Chaam

2013 Ton Brekelmans – Udenhout

2012 Jan Geraedts – Beegden

2011 Kitty Goverde – Uden

2010 Andy Marcelissen – Raamsdonksveer

2009 Marlon Kicken – Aerle Rixtel

2008 Cees Verhulst – Goirle

2007 Ton Brekelmans – Udenhout

2006 Andy Marcelissen – Raamsdonksveer

2005 Rob van Elst – Groesbeek

2004 Cees Coolen – Tilburg

2003 Jan v/d Besselaar – Oeffelt

2002 Cees Coolen – Tilburg

2001 Wiel Peerlings – Soerendonk

2000 Wiel Peerlings – Soerendonk

1999 Cees Coolen – Tilburg

1998 Jos van Gemert – Wanroij

1997 Peter Scheffers – Elst

Elk jaar, een week voor halfvasten, vind het Nederlands Kampioen Tonpraten plaats in Wanroij. Op deze avond strijden 8 voorgeselecteerde tonpraters uit heel Nederland om de felbegeerde titel: Nederlands Kampioen Tonpraten en de felbegeerde publieksprijs.

WINNAARS NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP TONPRATEN TOT HEDEN.

( vanaf 2025 is het Zuid-Nederlands Buutkampioenschap van naam veranderd naar: Nederlands  Kampioenschap Tonpraten )

2025 –  

De Regionale kampioenschappen van de Spruwwejagers uit Mierlo was een jaarlijks terugkerend kampioenschap.

De laatste kampioenschappen werden gehouden in 2010.

 

 

WINNAARS:

 

2010 Frans Bevers – Oirschot

2009 Rob Scheepers – Sterksel

2008 Marlon Kicken – Aarle Rixtel

2007 Frans Bevers – Oirschot

2006 Frans Bevers – Oirschot

2005 Wiel Peerlings – Soerendonk

2004 Piet van de Laar – Someren

2003 Harry Hens – Waalwijk

2002 Harry Hens – Waalwijk

2001 Cees Verhulst – Goirle

2000 Robert van Lamoen – Someren

1999 Robert van Lamoen – Someren

1998 Koen Verstappen – Meijel

1997 Maarten van Brug – Aarle Rixtel

1996 Piet van de Laar – Someren

1995 Maarten van Brug – Aarle Rixtel

1994 Maarten van Brug – Aarle Rixtel

1992 Ton Brekelmans – Udenhout

1991 Jan Strik – Someren

1990 Jan Strik – Someren

1989 Frans Brugmans – Helmond

1988 Frans Brugmans – Helmond

1987 Lambert van de Kerkhof – Bakel

1986 Lambert van de Kerkhof – Bakel

1985 Lambert van de Kerkhof – Bakel

1984 Leo van de Hurk – Helmond

Het Twents Buutfestival, een festival met Buutreedners uit heel Twente die van zich laten horen in de Twentse taal.

WINNAARS:

Jury Prijs: Daniël Schmitz

Publieksprijs: Paul Wiefferink

2) Paul Wiefferink

3) Karel van de Kate

Jury Prijs: Bennie Oude Oosterik

Publieksprijs: Bennie Oude Oosterik

2) Bennie Morsinkhof

3) Mathilde Geerds

Jury Prijs: Daniel Schmitz

Publieksprijs: Daniel Schmitz

Jury Prijs: Daniel Schmitz

Publieksprijs: Daniel Schmitz

Jury prijs: Karel van de Kate (Bennie Morsinkhof)

Publieksprijs: Karel van de Kate (Bennie Morsinkhof)

Jury prijs: Remi & Remia (Jan en Anita ten Bokum)

Publieksprijs: Jeroen Bekke

Jury prijs: Jeroen Bekke

Publieksprijs: Jeroen Bekke

Jury prijs: Jan Riesewijk

Jury prijs: Paul Wiefferink

Jury prijs: Mathilde Geerds

Jaarlijks terugkerend evenement op vrijdag, een week voor halfvasten. Aan het kampioenschap kunnen tonpraters deelnemen die in Zuid-Nederland woonachtig zijn.

Er worden 8 buutreedners geselecteerd waarvan 4 uit Brabant en 4 uit Limburg, vandaar de naam Zuid-Nederlands Buutkampioenschap. Daarnaast is het bestuur vrij, Buutreedners in de grensstreken te benaderen, zoals Gelderland.

Alle buutreedners die benaderd worden moeten wel aan een kampioenschap meegedaan hebben, die van hoog gehalte is.

In 1997 zijn we overgegaan in Zuid-Nederlands Buutkampioenschap. Voorheen van 1978 tot 1996  Buutkampioenschap land van Cuijk.

WINNAARS ZUID-NEDERLANDS BUUTKAMPIOENSCHAP TOT HEDEN.

( vanaf 2025 veranderd het Zuid-Nederlands Buutkampioenschap van naam naar: Nederlands Kampioen Tonpraten )

2024 –  Erik Mulder – “Kareltje de Kiloknaller”

2023 –  Hans Keeris – “De Geheelonthouder”

2022 – Berry Knapen – “Rinus d’n Dakdekker”

2019 – Berry Knapen – “De Goeroe”

2018 – Berry Knapen – “Onze Harrie hi unne Midlife crisis”

2017 – Dirk Kouwenberg – “De Astronaut”

2016 – Berry Knapen – “Berry K uit H Crimineel”

2015 – Berry Knapen “Harrie de Campingbeheerder”

2014 – Berry Knapen “De Knijnefokker”

2013 – Berry Knapen “D’n ambtenaar van de Burgerlijke stand”

2012 – Berry Knapen ” ZKH Prins Willem-Alexander “

2011 – Berry Knapen “D’n ouwe van Deursen”

2010 – Berry Knapen ” De Jarige Job”

2009 – Ger Frenken “Doe meks get mit as collectant”

2008 – Berry Knapen “Pier de Sopper”

2007 – Berry Knapen “Frietboer Bertje Plek”

2006 – Pierre van Helden “Jaerke giet vur d’n urste kier skieje”

2005 – Gibert Petit “Gewoon een alochtoon”

2004 – Andy Marcelissen “Coach van de Veteranen”

2003 – Maarten van Brug “Opa Thies”

2002 – Hans Eijkemans “Hannus de honderd jarige”

2001 – Har Daniëls “Sjengske van ut energiebedrief”

2000 – Hans Eijkemans “Hannes, in de lappenmand”

1999 – Jan Geraedt “Piloot”

1998 – Andy Marcelissen “Willem de Ruiter”

1997 – Cees Coolen “Ciske Ongeluk”